KONST / Litografier / Färglitografi 17202008
nr 1720 2008
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Färglitografi, Tryckt signatur, daterad -76,24x18 cm, yttermått inklusive ram: 32x23 cm. Ej signerad
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 18:51:26
700 kr
800 kr
25 aug
Stig Lindberg
Läs mer om Stig Lindberg
Stig Lindberg
Läs mer om Stig Lindberg