ART / Oil paintings / Oil painting 12261027
*
nr 1226 1027
OIL PAINTING
Anitha Bondestam, Sweden. "Min Vasarely 1". Signed, dated Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam, smärre färgbortfall.
Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signerad, daterad Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam
Condition: smärre färgbortfall
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1700
Auction date:
Thursday October 18 2018
at 18:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/10 14:38:40
1
hidden*
18/10 17:31:31
2
600 kr
18/10 17:31:31
1
700 kr (Robot)
18/10 17:31:44
2
800 kr
18/10 17:31:44
1
900 kr (budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Read more about Stadsbrudskåren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl i relief anitha bondestam mixed media olja olja oljemålning oljemålningar skänkt av konstnären sverige
-
3217 OIL PAINTING
Anders Liljedahl, composition. Signed, unframed. O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:05
-
9208 OIL PAINTING
Bror Ljunggren (1884-1939). Skånegård. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:50
-
9388 OIL PAINTING
Calle Nyland (b. 1907), Sweden. "Stora Kumlan, Lju..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:00
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:36
-
8116 OIL PAINTING
Elmar Karimov (b. 1965), Azerbajdzjan. Signed. Oil..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:41
-
3254 OIL PAINTING
Emil Hellbom (1895-1969), Sweden. Signed, Old Town..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:51
*
OIL PAINTING
Condition: smärre färgbortfall
Läs om budbetjänten
Read more about Stadsbrudskåren
nr 1226 1027
OIL PAINTING
Anitha Bondestam, Sweden. "Min Vasarely 1". Signed, dated Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam, smärre färgbortfall.
Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signerad, daterad Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam
Condition: smärre färgbortfall
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1700 |
Auction date: |
Thursday October 18 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/10 14:38:40 | 1 | hidden* |
18/10 17:31:31 | 2 | 600 kr |
18/10 17:31:31 | 1 | 700 kr (Robot) |
18/10 17:31:44 | 2 | 800 kr |
18/10 17:31:44 | 1 | 900 kr (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...Read more about Stadsbrudskåren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl i relief anitha bondestam mixed media olja olja oljemålning oljemålningar skänkt av konstnären sverige
-
3217 OIL PAINTING
Anders Liljedahl, composition. Signed, unframed. O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:05 -
9208 OIL PAINTING
Bror Ljunggren (1884-1939). Skånegård. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:50 -
9388 OIL PAINTING
Calle Nyland (b. 1907), Sweden. "Stora Kumlan, Lju..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:00
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:36 -
8116 OIL PAINTING
Elmar Karimov (b. 1965), Azerbajdzjan. Signed. Oil..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:41 -
3254 OIL PAINTING
Emil Hellbom (1895-1969), Sweden. Signed, Old Town..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:51