KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9445654
*
nr 944 5654
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Regatta på saltsjön, Stockholm, motivet: 18 x 40
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 18:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 18:35:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik regatta på saltsjön stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
nr 944 5654
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Regatta på saltsjön, Stockholm, motivet: 18 x 40
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 18:35:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk mÃ¥lare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik regatta på saltsjön stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



