SILVER & METAL / Silver / Beaker 9321011
nr 932 1011
BEAKER
silver, Hans Wollrath, mästare i Arboga 1727- 68, invändigt förgylld, height: 9 cm,
Silver, Hans Wollrath, mästare i Arboga 1727- 68, invändigt förgylld, höjd: 9 cm
2000
SEK 1700
Monday December 15 2014
at 20:54:58
20/10 20:29:54
1.600 kr
15/12 17:18:41
- Thema-auction
Dec 15
silver
Read more about silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver