ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 5133412
*
nr 513 3412
Blandteknik
Lenght: ()
Erik Arosenius, 1926, Venustemplet, 24x15
Droit De Suite
Estimate:
100
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday Mars 10 2008
at 17:33:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/3 18:48:26
1
100 kr
8/3 12:08:30
2
200 kr
8/3 20:45:41
3
300 kr
9/3 10:50:31
2
350 kr
9/3 11:29:36
3
500 kr
9/3 12:50:06
2
500 kr
9/3 14:12:02
2
550 kr
10/3 14:14:02
4
750 kr
10/3 14:30:48
5
1.200 kr
10/3 16:08:46
2
950 kr
10/3 16:10:42
2
1.200 kr
10/3 17:22:40
4
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik erik arosenius vattenfärg venustemplet
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
Blandteknik
nr 513 3412
Blandteknik
Lenght: ()
Erik Arosenius, 1926, Venustemplet, 24x15
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 100 |
| Sold: | SEK 1300 |
| Auction date: |
Monday Mars 10 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 7/3 18:48:26 | 1 | 100 kr |
| 8/3 12:08:30 | 2 | 200 kr |
| 8/3 20:45:41 | 3 | 300 kr |
| 9/3 10:50:31 | 2 | 350 kr |
| 9/3 11:29:36 | 3 | 500 kr |
| 9/3 12:50:06 | 2 | 500 kr |
| 9/3 14:12:02 | 2 | 550 kr |
| 10/3 14:14:02 | 4 | 750 kr |
| 10/3 14:30:48 | 5 | 1.200 kr |
| 10/3 16:08:46 | 2 | 950 kr |
| 10/3 16:10:42 | 2 | 1.200 kr |
| 10/3 17:22:40 | 4 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik erik arosenius vattenfärg venustemplet
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



