ART / Lithographs / Litograph 16773104
nr 1677 3104
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Waldemar Sjölander (1906-1988), Sweden. Flicka med fläta. Signed, numbered 283/300 cm, outer dimensions including frame: 72x52 cm,
LITOGRAPH, Flicka med fläta. Signerad, numrerad 283/300 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
Waldemar Sjölander, Swedish painter and graphic artist, born 1906, dead 1988.
600
SEK 350
Monday February 3 2025
at 20:15:26
29/1 00:39:04
300 kr
3/2 20:10:26
Waldemar Sjölander
Read more about Waldemar Sjölander