KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769031
nr 1276 9031
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, 2 st, Skogsmotiv. Signerade. Olja på duk, 23x32 respektive 40x32cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 23 september 2019
kl 20:32:16
300 kr
400 kr