KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13856091

nr 1385 6091

Axel Herman Hägg

(1835-1921), Sverige

Etsningar, 4 st, Bland annat Stockholmsmotiv, ej signerade (sign i tryck), yttermått inklusive ram: 42x32 &32x42 cm

Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 22 mars 2021
kl 18:55:32

Axel Herman Hägg

Läs mer om Axel Herman Hägg