KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 17493019
nr 1749 3019
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Pastell, "Midsommarnatt i Ångermanland". Signerad, daterad -58. Bildmått: 48x63 cm, yttermått inklusive ram: 55x69 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 december 2025
kl 18:05:14
300 kr
350 kr
400 kr
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Viola Larsson-Allvar
Läs mer om Viola Larsson-Allvar