Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 13418286



*

nr 1341 8286


Ram

innermått: ca 23x33 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 augusti 2020
kl 18:29:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/8 23:06:22 1      100 kr
14/8 21:57:48 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:38
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:41
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:53
  • 8301 Bordsram
    omkring 1900, bemålad, 30x18
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:55
  • 8243 Dosa
    med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:13
  • 8005 Färglitografi
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:40




Ladda ner broschyr