KONST / Litografier / Färglitografi 13115138
*
nr 1311 5138
Pierre Fix-Masseau
(1905-1994), Frankrike
Färglitografi, "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 20:40:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 11:14:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Läs mer om Pierre Fix-Masseau
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad pierre fix-masseau
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Läs mer om Pierre Fix-Masseau
nr 1311 5138
Pierre Fix-Masseau
(1905-1994), Frankrike
Färglitografi, "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/2 11:14:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.Läs mer om Pierre Fix-Masseau
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad pierre fix-masseau
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



