MISCELLANEOUS / Rugs / Carpet 5762235

nr 576 2235

Ulrica Hydman-Vallien

(1938-2018), Sverige

Lenght: ()

CARPET, "THE PHANTOM", design Ulrica Hydman-Vallien 1990, 10 st ex, detta är första provet på mattan, de följande är signerade 1/10. Handtuftad. Mått 190x137

Condition: Slitage och fläckar

Ulrica Hydman-Vallien, born 1938, Swedish artist born 1938, dead 2018.

SEK 1300

Monday April 6 2009
at 16:00:00

5/4 23:11:52 1      600 kr
6/4 15:23:06 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Ulrica Hydman-Vallien

Read more about Ulrica Hydman-Vallien