GLASS & CERAMICS / Ceramics / Skålfat 3854126
*
nr 385 4126
Skålfat
Lenght: ()
keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)
Estimate:
100
Auction date:
Monday November 7 2005
at 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
-
6594 CHARGER
silver, England, London. Diameter: 11, 5. Weight, ..//
Present: SEK 600
Auction ends
in two weeks
12 jan at 19:36
*
Skålfat
nr 385 4126
Skålfat
Lenght: ()
keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday November 7 2005 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
-
6594 CHARGER
silver, England, London. Diameter: 11, 5. Weight, ..//
Present: SEK 600
Auction ends
in two weeks
12 jan at 19:36



