MISCELLANEOUS / Rugs / Birjand rug 5853019
nr 585 3019
BIRJAND RUG
Antik, 273x395, signerad Hanarzadeh, jämnt ställvis hårdare slitage, ngn knutrad saknas, even partly heavier wear, a few rows of knots missing,
Antik, 273x395, signerad Hanarzadeh, jämnt ställvis hårdare slitage, ngn knutrad saknas, malspår på baksidan, even partly heavier wear, a few rows of knots missing, mothdamages visuable at the back
7000
Monday May 25 2009
at 16:00:01
May 25
TEMA Orientaliska mattor
Visning 23, 24 och 25 maj. Auktion 25 maj.
Vårt nätverk av mattintr ...
Read more about TEMA Orientaliska mattor