KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Collage 17493033

nr 1749 3033

Kaj Beckman

(1913-2002), Sverige

Collage, Signerad, daterad 84,23x20 cm, yttermått inklusive ram: 41x30 cm

Karin, Kaj, Beckman, född Thelander, svensk målare född 1913, död 2002.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:55:45

7/12 09:29:35 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Kaj Beckman

Läs mer om Kaj Beckman