Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 12983422



*

nr 1298 3422


Servisdelar

7 delar, Vinranka, Gefle


Kondition: krackeleringar

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 december 2019
kl 19:44:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/12 10:18:33 1      100 kr
15/12 20:49:57 2      150 kr
16/12 17:55:16 3      Vinnande bud
16/12 19:38:41 4      250 kr
16/12 19:38:41 3      300 kr (Budbetjänt)
16/12 19:39:51 4      350 kr
16/12 19:39:51 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
  • 9216 Matservisdelar
    Rosenthal, med guldkant, 12 mattallrikar, 12 djupa..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:48
  • 8078 Servisdelar
    55 del ca, "Kamé", Rörstrand
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:58
  • 9200 Servisdelar
    8 delar, Lomonosov, Sovjet, märkt Made in USSR, ”C..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:12




Ladda ner broschyr