Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8963250



*

nr 896 3250


Harald Sandberg

(1912-1983), Sverige


Harald Sandberg, signed. , båt, subject: 10x14,


MIXED MEDIA, Harald Sandberg, signerad, båt, motivet: 10x14


Harald Sandberg, Swedish painter, born 1912, dead 1983.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday May 26 2014
at 19:01:34



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Harald Sandberg

Harald Sandberg, Swedish painter, born 1912, dead 1983.

Read more about Harald Sandberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik båt harald sandberg marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr