MISCELLANEOUS / Jewellery / Ring 9411595
nr 941 1595
RING
1950s/1960s, silver,
50/60-tal, silver
600
SEK 150
Monday February 16 2015
at 18:53:44
15/2 01:09:57
100 kr
16/2 17:16:30
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)