KONST / Litografier / Färglitografi 8102061
*
nr 810 2061
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi , John-Erik Franzén (f. 1942), motorcykel, signerad-87, 11/260, motivets mått: 54x55
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 20:41:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 22:27:36
1
2.800 kr
25/2 15:51:38
2
2.400 kr
25/2 15:56:40
2
3.200 kr
25/2 16:50:35
1
4.200 kr
25/2 19:12:07
3
4.800 kr
25/2 19:56:43
1
5.200 kr
25/2 20:36:40
3
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john-erik franzén litografi litografier litografiskt blad motorcykel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
nr 810 2061
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi , John-Erik Franzén (f. 1942), motorcykel, signerad-87, 11/260, motivets mått: 54x55
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 5.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/2 22:27:36 | 1 | 2.800 kr |
| 25/2 15:51:38 | 2 | 2.400 kr |
| 25/2 15:56:40 | 2 | 3.200 kr |
| 25/2 16:50:35 | 1 | 4.200 kr |
| 25/2 19:12:07 | 3 | 4.800 kr |
| 25/2 19:56:43 | 1 | 5.200 kr |
| 25/2 20:36:40 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john-erik franzén litografi litografier litografiskt blad motorcykel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51




