Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8224033



*

nr 822 4033


WATERCOLOUR (F)

unidentified artist, Motiv från Cagnes, signerad 1939, 30x22,


oidentifierad konstnär, Motiv från Cagnes, signerad 1939, 30x22


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday April 29 2013
at 19:00:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/4 18:06:56 1      Vinnande bud
29/4 18:55:58 2      200 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller cagnes vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr