KONST / Litografier / Mappar 14378321
*
nr 1437 8321
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Mappar, 2 st, Lösa blad 3 + 3 st. Signerad, numrerad 120-upplaga, daterad 1997, bladets mått: 42x30 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 19:21:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 16:54:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Läs mer om Bengt Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt olson litografier mappar numrerad 120-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Läs mer om Bengt Olson
nr 1437 8321
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Mappar, 2 st, Lösa blad 3 + 3 st. Signerad, numrerad 120-upplaga, daterad 1997, bladets mått: 42x30 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 16:54:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.Läs mer om Bengt Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt olson litografier mappar numrerad 120-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



