Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Kruka 4914024



*

nr 491 4024


Kruka

Lenght: ()


keramik, Kina, 1800-tal, höjd: 13, 5


Estimate:

100

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday October 22 2007
at 17:30:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/10 16:49:33 1      Vinnande bud
21/10 14:30:25 2      150 kr
21/10 14:30:43 2      250 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt kruka




Ladda ner broschyr