SILVER & METAL / Silver / Vase 14718088
nr 1471 8088
VASE
CG Hallberg, Sweden, 1920-/30-tal, reliefdekor med dansande flicka, nickel silver. Height: 24, 5,
CG Hallberg, 1920-/30-tal, reliefdekor med dansande flicka, Nysilver. Höjd: 24,5
SEK 350
Monday May 30 2022
at 19:47:19
100 kr
150 kr
250 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.