GLASS & CERAMICS / Ceramics / Jug 10301117
nr 1030 1117
JUG
Vienna, Rosdekor, 19th century, Ros på lock med lagning.
Wien, Rosdekor, 1800-tal
Condition: Ros på lock med lagning
Withdrawn
Monday April 11 2016
at 19:02:34
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.