FURNITURE / Tables / Writing desk 13374554

nr 1337 4554

WRITING DESK

Svenskt Tenn, Sweden, mahogany, Width: 174 cm. Width: 69 cm. Height: 74 cm, wear, damages.

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mahogny, Bredd: 174 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 74 cm

Condition: slitage, skador

10000

SEK 9200

Monday July 13 2020
at 18:39:13

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn