SILVER & METAL / Silver / Teapot 9895075

nr 989 5075

TEAPOT

på rechaud, nickel silver, Victorian style, wear.

på rechaud, nysilver, nyrokoko

Condition: slitage

400

Monday October 26 2015
at 18:53:43

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.