KONST / Litografier / Färglitografi 14235194
nr 1423 5194
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Signerad, "Ulla Winblads öfverfart til Djurgården. ", Färglitografi. Bladets mått: 43x59cm, yttermått inklusive ram: 66x81cm
Kondition: saknar glas
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:08:30
4/10 08:40:05