MÖBLER / Bord / Pelarbord 12191271

nr 1219 1271

Pelarbord

Nyrokoko, mahogny. Längd: 69, djup: 51 cm, höjd: 70 cm, nyckel

Kondition: slitage, skador

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 26 november 2018
kl 19:35:57

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.