LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 10112338
nr 1011 2338
CANDELABRAS
one pair, nickel silver, late 19th century, height: 46 cm,
1 par, nysilver, sent 1800-tal, höjd: 46 cm
800
SEK 600
Monday January 11 2016
at 20:51:37
350 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.