FURNITURE / Tables / Pedestal table 13899473

nr 1389 9473

PEDESTAL TABLE

Victorian style, diameter: 49, height: 76 cm, wear, damages, cracks.

Nyrokoko, diameter: 49, höjd: 76 cm

Condition: slitage, skador, spricka/ sprickor

300

SEK 300

Monday April 5 2021
at 20:43:20

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.