KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051283
*
nr 1305 1283
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Oljemålning, Fågel, signerad. Olja på pannå, 22x27 cm
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 20:13:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 09:49:06
1
600 kr
3/2 16:57:22
2
800 kr
3/2 20:06:43
3
1.300 kr
3/2 20:06:44
4
1.700 kr
3/2 20:08:19
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wallner
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Thure Wallner
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
nr 1305 1283
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Oljemålning, Fågel, signerad. Olja på pannå, 22x27 cm
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/2 09:49:06 | 1 | 600 kr |
| 3/2 16:57:22 | 2 | 800 kr |
| 3/2 20:06:43 | 3 | 1.300 kr |
| 3/2 20:06:44 | 4 | 1.700 kr |
| 3/2 20:08:19 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wallner
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



