FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Hanging cupboard 13231025

nr 1323 1025

Thomas Sandell

(f. 1959), Sverige

Thomas Sandell (b. 1959), Sweden. "Bröllopsskåp". Formgivet 1990 för Asplunds. Signed, numbered 199/200. Massivt trä, dörr av blyplåt. Width: 20. Width: 19, 5 cm. Height: 58, 5 cm,

HANGING CUPBOARD, "Bröllopsskåp". Formgivet 1990 för Asplunds. Signerad, numrerad 199/200. Massivt trä, dörr av blyplåt. Bredd: 20. Djup: 19,5 cm. Höjd: 58,5 cm

Thomas Sandell, Swedish arkitekt born 1959 in Jakobstad in Finland.

Yes

4000

SEK 3000

Monday April 27 2020
at 20:58:15

25/4 10:13:51 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • Apr 27

Klassiska

Read more about Klassiska

  • Artist/Designer

Thomas Sandell

Read more about Thomas Sandell