Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6903429



*

nr 690 3429


Vas

keramik, Danmark, delvis glaserad, höjd: 24


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 april 2011
kl 19:30:39


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/4 18:31:23 1      200 kr
4/4 19:17:46 2      200 kr
4/4 19:18:22 2      250 kr
4/4 19:22:42 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt delvis glaserad europa keramik norden skandinavien skandinavisk vas
  • 9057 Vas
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 20:07
  • 9069 Vas
    höjd: 25cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 20:35
  • 8124 Vas
    Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:07
  • 9266 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 20:16
  • 8374 Vaser
    6 st, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:14
  • 8237 Vaser
    Böhmen, glas, ett par. Höjd: 22 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 18:34




Ladda ner broschyr