SILVER & METAL / Silver / Coffee set 8641523
nr 864 1523
COFFEE SET
3 pcs, nickel silver, Denmark, 1960s,
3 delar, Nysilver, Danmark, 1960-tal
800
SEK 500
Monday December 9 2013
at 20:47:39
450 kr
450 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.