SILVER & METAL / Silver / Goblet 10007057

nr 1000 7057

GOBLET

silver, Dorpat, Estland, 1700-tal, otydliga mästarstämplar, skänkt 1801, Graverad vapensköld, 238 g, höjd: 16 cm, vikt. 220 g, liten lagning, monogram.

silver, Dorpat, Estland, 1700-tal, otydliga mästarstämplar, skänkt 1801, Graverad vapensköld, 238 g, höjd: 16 cm, vikt. 220 g

Condition: liten lagning, monogram

2000

SEK 4000

Monday December 14 2015
at 20:21:54

  • Thema-auction
  • Dec 14

Silver

Read more about Silver