SILVER & METAL / Silver / Luktdosa 11116471
nr 1111 6471
Luktdosa
19th century, silver, med kungakrona, delvis förgylld, height: 8, 5 cm, ej stämplad,
1800-tal, silver, med kungakrona, delvis förgylld, höjd: 8, 5 cm, ej stämplad
2400
SEK 1000
Monday May 29 2017
at 18:55:25
24/5 15:10:04
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver