ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 14661044
nr 1466 1044
Jan Håfström
(f. 1937), Sverige
Jan Håfström (b. 1937), Sweden. "Rötter". Signerad och dated Jan Håfström 1962. Graphite drawing, ca 40x26 cm, outer dimensions including frame: 54x39 cm, smärre veck och skador.
GRAPHITE DRAWING, "Rötter". Signerad och daterad Jan Håfström 1962. Blyerts, ca 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 54x39 cm
Condition: smärre veck och skador
Jan Håfström, Swedish painter, born 1937
SEK 400
Monday May 9 2022
at 20:00:41
5/5 08:51:21
350 kr
6/5 21:25:50