MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Dinner set 16862006
nr 1686 2006
DINNER SET
23 pieces, Arabia, Finland, 1940-talet. Proveniens Karin Juel. Fajans med handmålad blomsterdekor, 8 tekoppar med fat, 11 assietter, 2 tekannor, 1 vas, 1 gräddkanna,
23 delar, Arabia, 1940-talet. Proveniens Karin Juel. Fajans med handmålad blomsterdekor, 8 tekoppar med fat, 11 assietter, 2 tekannor, 1 vas, 1 gräddkanna
1200
SEK 800
Monday Mars 10 2025
at 19:10:50
9/3 15:55:34
- Thema-auction
Arabia