KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14521019

nr 1452 1019

Jozef Hecht

(1891-1951), Polen

Etsningar, "Animaux gravés au Burin". Signerade. Mapp med 11 st oramade lösa blad. Bladets mått: 30x40 cm

Józef Hecht (Joseph Hecht), bildkonstnär född i Lodz, Polen 1891, död 1951 i Frankrike.

måndag 28 februari 2022
kl 18:29:30

  • Klassiska
  • 28 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Jozef Hecht

Läs mer om Jozef Hecht