KONST / Litografier / Serigrafi 16253159
nr 1625 3159
Axel Bengtsson
(1905-1976), Sverige
Serigrafi, Signerad, numrerad 212/260, daterad 75 "Priffe i skogen". Silkscreen, bildmått: 36x47 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Axel Bengtsson, svensk bildkonstnär född 1905, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 juni 2024
kl 18:44:15
28/5 22:27:07
Axel Bengtsson
Läs mer om Axel Bengtsson