SILVER & METAL / Silver / Centerpiece 11007713
nr 1100 7713
CENTERPIECE
late 19th century, nickel silver, CAD, height: 41 längd: 59 cm, ej komplett.
Sent 1800-tal, nysilver, CAD, höjd: 41 längd: 59 cm
Condition: ej komplett
1500
SEK 1000
Monday April 3 2017
at 20:03:17
31/3 21:02:29
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.