ART / Lithographs / Litografisk affisch 13152022
*
nr 1315 2022
Litografisk affisch
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Sheet: 99x66,
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 2000
Auction date:
Monday Mars 23 2020
at 20:57:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/3 07:03:42
1
700 kr
8/3 16:10:50
2
800 kr
18/3 18:46:11
3
900 kr
23/3 20:44:38
4
1.000 kr
23/3 20:48:27
5
1.300 kr
23/3 20:48:50
6
1.700 kr
23/3 20:50:14
5
1.500 kr
23/3 20:50:14
6
1.600 kr (Robot)
23/3 20:51:26
5
Vinnande bud
23/3 20:52:39
6
1.900 kr
23/3 20:52:39
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 23
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: henri duchamps lith litografier litografisk affisch pablo picasso picasso
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8362 LITOGRAPH IN C..
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52
*
Litografisk affisch
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1315 2022
Litografisk affisch
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Sheet: 99x66,
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1000 |
| Sold: | SEK 2000 |
| Auction date: |
Monday Mars 23 2020 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 7/3 07:03:42 | 1 | 700 kr |
| 8/3 16:10:50 | 2 | 800 kr |
| 18/3 18:46:11 | 3 | 900 kr |
| 23/3 20:44:38 | 4 | 1.000 kr |
| 23/3 20:48:27 | 5 | 1.300 kr |
| 23/3 20:48:50 | 6 | 1.700 kr |
| 23/3 20:50:14 | 5 | 1.500 kr |
| 23/3 20:50:14 | 6 | 1.600 kr (Robot) |
| 23/3 20:51:26 | 5 | Vinnande bud |
| 23/3 20:52:39 | 6 | 1.900 kr |
| 23/3 20:52:39 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 23
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: henri duchamps lith litografier litografisk affisch pablo picasso picasso
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8362 LITOGRAPH IN C..
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52



