ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12994087
*
nr 1299 4087
Spegel
Teak, G&T, 1960-tal, Svenska Möbelfabrikerna AB, 112x31cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 19:02:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/12 16:57:21
1
150 kr
31/12 18:27:49
2
150 kr
31/12 18:27:49
1
150 kr (Budbetjänt)
4/1 17:48:27
3
200 kr
6/1 18:56:18
1
300 kr
6/1 18:56:40
4
300 kr
6/1 18:56:40
1
300 kr (Budbetjänt)
6/1 18:57:00
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g&t spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1299 4087
Spegel
Teak, G&T, 1960-tal, Svenska Möbelfabrikerna AB, 112x31cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/12 16:57:21 | 1 | 150 kr |
| 31/12 18:27:49 | 2 | 150 kr |
| 31/12 18:27:49 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 4/1 17:48:27 | 3 | 200 kr |
| 6/1 18:56:18 | 1 | 300 kr |
| 6/1 18:56:40 | 4 | 300 kr |
| 6/1 18:56:40 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 6/1 18:57:00 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g&t spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43



