GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 15327317
nr 1532 7317
BOWL
China, 18th century, dekor i famille rose, diameter: 19, 5. Height: 8, 5 cm, + sockel i trä, snå kantnagg.
Kina, 1700-tal, dekor i famille rose. Diameter: 19,5. Höjd: 8,5 cm, + sockel i trä
Condition: snå kantnagg
1500
SEK 1000
Monday April 3 2023
at 19:29:46
3/4 18:29:35