KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235149

nr 1423 5149

Fritz Smedberg

(1900-1977), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 46. Olja på pannå, 44x46cm, yttermått inklusive ram: 63x64cm

Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 18:43:58

2/10 11:28:42 1      100 kr
4/10 18:36:25 2      Vinnande bud

Fritz Smedberg

Läs mer om Fritz Smedberg