Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 13568605



*

nr 1356 8605


Björn Berg

(1923-2008), Sverige


Björn Berg (1923-2008), Sweden. Årstabron, signed. Subject: 20x33 cm,


INDIAN INK DRAWING, Ã…rstabron, Signerad. Motivet: 20x33 cm


Björn Berg, born 1923 in Unterwössen, Bavaria, dead 2008, Swedish draughtsman, painter and graphic artist.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 26 2020
at 19:19:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/10 17:13:42 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Björn Berg

Björn Berg, born 1923 in Unterwössen, Bavaria, dead 2008, Swedish draughtsman, painter and graphic artist.

Read more about Björn Berg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg broar stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm tusch vattenfärg årstabron
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr