ART / Lithographs / Litograph in colors 12261006
nr 1226 1006
Franco Costa
(f. 1934), Italien
Franco Costa (b. 1934), Italy. 'Ready about', sailing-boats. Signed, numbered 62/250, litograph in colors. Subject: 80x60 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Meg Tiveus,
LITOGRAPH IN COLORS, "Ready about", segelbåtar. Signerad, numrerad 62/250, färglitografi. Motivet: 80x60 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Meg Tiveus
Franco Costa, born 1934, Italian painter.
2000
SEK 1800
Thursday October 18 2018
at 18:00:00
100 kr
150 kr
(RESERVE NOT MET)
500 kr
600 kr
(RESERVE NOT MET)
800 kr
900 kr RESERVE NOT MET)
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Read more about Stadsbrudskåren