SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Fat 10928573
nr 1092 8573
Fat
+ skål, 2 delar, Tenn, diameter: 29-35
Kondition: slitage, skador
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 februari 2017
kl 20:39:18
27/2 19:14:24
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn