KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17262022

nr 1726 2022

Charles Sjöholm

(f. 1933), Sverige

Oljemålning, Signerad, Stockholmsmotiv. Djurgårdsfärjan. Olja på duk, 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 30x35 cm

Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 22 september 2025
kl 20:06:22

  • Tema
  • 22 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Charles Sjöholm

Läs mer om Charles Sjöholm