SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fruktfat 4914625
nr 491 4625
Fruktfat
Sent 1800-tal, nysilver, Dufva, höjd: 27 Dia34
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 22 oktober 2007
kl 17:45:58
400 kr
350 kr
600 kr
600 kr
700 kr
800 kr
1.000 kr
6
1.000 kr
6
1.200 kr
7
1.200 kr
7
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.